fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Bumech i JSW podpisały kolejną umowę

Bumech wspólnie ze swoją spółką zależną Bumech – Technika Górnicza oraz Budwak Sp. z o.o. podpisał z Jastrzębską Spółkę Węglową umowę o wartości 36,2 mln zł, której przedmiotem są roboty drążeniowe na kopalni Pniówek. To już druga umowa o tak znacznej wartości, którą grupa zawarła w ostatnim czasie z JSW
- Pod koniec maja informowaliśmy o kontrakcie na 37 mln zł. Podobnie jak w tamtym przypadku również teraz szacujemy, że rentowność brutto na sprzedaży wyniesie powyżej 5 proc. – mówi Zygmunt Kosmała, Prezes Zarządu Bumechu.
W połowie marca Bumech opublikował prognozy wyników na 2012 r. Jednostkowy zysk netto spółki wyniesie według prognoz ponad 10 mln zł, rosnąc o 42,4 proc. wobec wyniku netto ubiegłego roku (7 mln zł). Zarząd zakłada, że przychody Spółki po raz pierwszy w historii przekroczą 100 mln zł i sięgną ponad 120 mln zł (wzrost o 23,3 proc. rde), zaś EBITDA zwiększy się do 34,6 mln zł (wzrost o 47,9 proc. rdr). Jednostkowy zysk operacyjny Spółki zgodnie z prognozą wyniesie na koniec 2012 r. ponad 19 mln zł, rosnąc o 38,6 proc.
- Pierwsze miesiące bieżącego roku są dla nas bardzo pozytywne i myślę, że podobnie będzie wyglądała druga część roku. Cały czas prowadzimy rozmowy i negocjacje handlowe w zakresie dostaw maszyn i  urządzeń górniczych na rynek polski oraz poza granice naszego kraju, a także pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty. Jak widać po umowach z JSW dobrze radzimy sobie również, jeśli chodzi o drążenie wyrobisk – dodaje Kosmała.
Skonsolidowane przychody Bumechu wyniosły w I kwartale 2012 r. 25,7 mln zł, wzrastając o 19 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. EBITDA osiągnęła poziom 7,1 mln zł (wzrost o 30 proc. rdr). Bumech zakończył I kwartał skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 1,8 mln zł.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA