fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W jakim terminie wykazać VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów

- Prowadzę działalność gospodarczą jako doradca biznesowy i rozliczam VAT za okresy miesięczne. W marcu 2012 r. kupiłem od duńskiej firmy komputer na potrzeby swojej działalności. Otrzymałem go w marcu, natomiast fakturę od duńskiego dostawcy wystawioną w marcu otrzymałem pocztą dopiero pod koniec maja 2012 r. Podatek VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT) rozliczyłem w deklaracji VAT-7 za kwiecień 2012 r. Zastanawiam się jednak, czy nie powinienem skorygować rozliczeń i wykazać WNT dopiero w miesiącu otrzymania faktury, czyli w deklaracji VAT za maj 2012 r.?Przy WNT obowiązek podatkowy powstaje co do zasady 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru. Jeśli wcześniej sprzedawca wystawi fakturę, to obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury. Tak wynika z art. 20 ust. 5 i 6 ustawy o VAT.Dla polskiego nabywcy istotny jest dzień, w którym nastąpiła dostawa towarów powodująca przeniesienie ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA