fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

USA nie dla Samsunga

Bloomberg
Amerykański sąd zakazał sprzedaży na terenie USA produkowanego przez Koreańczyków tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1
Sądowy zakaz sprzedaży został nałożony w wyniku pozwu złożonego przez Apple. Spółka argumentuje w nim, że Koreańczycy naruszyli w swoim produkcie należące do niej patenty i wzory. W tym przypadku chodzi głównie o to, jak produkowany przez Samsunga wygląda. Zdaniem prawników Apple Galaxy Tab 10.1 jest niemal wierną kopią iPada. Porównując oba produkty trudno się z tym nie zgodzić. Co ciekawe amerykański sąd zakazał sprzedaży tylko starszej wersji tabletu Samsunga. Nowy model, Galaxy Tab 10.1 2, można cały czas bez przeszkód kupić na terenie Stanów Zjednoczonych.
- Samsung ma prawo konkurować z innymi producentami, ale nie może tego robić w sposób nieuczciwy zalewając rynek podrobionymi produktami – uzasadniała swoją decyzję sędzia Lucy Koh.
Decyzja amerykańskiego sądu nie zrobiła wielkiego wrażenia na władzach Samsunga. W przesłanym BBC oświadczeniu informują one, że „podejmą wszelkie niezbędne kroki prawne", by zdjąć zakaz sprzedaży ze swojego produktu. Równolegle informują jednak, że zakaz nie powinien mieć większego wpływu na wyniki spółki.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA