fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Wielka przegrana Grzegorza Napieralskiego i SLD

W Sieci Opinii
Wczorajsza impreza wyborcza SLD zyskała już miano pogrzebu tej partii. Grzegorz Napieralski i Sojusz Lewicy Demokratycznej przegrali z Ruchem Palikota
Na spotkaniu nie pojawili się m.in. ani były premier Leszek Miller, ani była minister edukacji Krystyna Łybacka.
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski w TVN24 skomentował: Jeśli SLD nie znajdzie koncepcji programowej i odpowiednich ludzi, to mogą to być ostatnie wybory, w których Sojusz znalazł się w parlamencie. (...) Takie ostrzeżenie może być bardzo ważne. Koledzy powinni wziąć to sobie do serca. Czas na decyzję jest już teraz.
Poseł Tadeusz Iwiński stwierdził: Jeżeli rzeczywiście będziemy mieli 23 mandaty, jak wynika z prognoz OBOP, to będzie o 30 mandatów mniej niż w 2007 roku. Doradca wizerunkowy Piotr Tymochowicz, działacz Ruchu Palikota powiedział „Rz”: Do sukcesu Palikota mocno przyczynił się Grzegorz Napieralski. Codziennie robił nam prezenty. To była nasza tajna broń. Ryszard Kalisz w TOK FM mówił: Nie cieszę się, dlatego, że dla mnie celem zawsze był jak najlepszy wynik lewicy. Martwię się tym, co się stało. Mam pełną świadomość, że doszło do konserwatywnego przechylenia na scenie politycznej. Już dwa lata temu mówiłem, że SLD musi być inną partią, która nie zgadza się z establishmentem PO-PiS. Palikot to zrobił, przejął elektorat i wygrał. Europoseł Wojciech Olejniczak w wywiadzie dla „Gazecie Wyborczej” mówi: Nie jest dobrze, nie jest dobrze. Wynik zdecydowanie poniżej wszystkich oczekiwań. Straciliśmy historyczną szansę. (...) Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, ale nie beznadziejnej. Mam nadzieję, że Sojusz się odbuduje, ale trzeba wiele w partii zmienić. (...) Jestem w szoku i nie chcę o tym rozmawiać. To nie koniec fatalnych wiadomości dla szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego. Według gazety.pl: W Szczecinie zdobył, po przeliczeniu prawie 3/4 głosów, tylko 6 proc. poparcia. Natomiast sam SLD osiągnął wynik gorszy od Ruchu Palikota, w którym startowały szerzej nieznane opinii publicznej osoby - odpowiednio 10,86 proc. i 11,75 proc. Wynik Napieralskiego jest 3. w okręgu. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Arłukowicz. Głosowało na niego 27 proc. wyborców. A jednak według ostatnich informacji Grzegorz Napieralski do Sejmu się dostał. Nagroda pocieszenia?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA