fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Rozbito międzynarodowy gang rabusiów kont bankowych

Amerykańskie służby śledcze poinformowały we wtorek o aresztowaniu 24 osób w różnych krajach świata podejrzanych o ogałacanie kont bankowych przy pomocy skradzionych numerów kart kredytowych i informacji bankowych
W rezultacie trwającego 2 lata śledztwa, podczas którego agenci FBI występowali w roli hakerów na forach internetowych, zdołano zapobiec kradzieży pieniędzy z kont na sumę 205 mln dolarów przy pomocy 411 tys. skradzionych numerów kart kredytowych i debitowych.
Prokuratura federalna w Nowym Jorku i FBI poinformowały, że 11 osób należących do przestępczej siatki aresztowano w Stanach Zjednoczonych a pozostałych 13 w różnych krajach świata od Wielkiej Brytanii do Japonii.
Prokurator Preet Bharara oświadczył, że śledztwo nie zostało zakończone. "Sprytni przestępcy komputerowi, działając pod wątpliwą zasłoną internetu, wciąż są celem poszukiwań długiej ręki wymiaru sprawiedliwości" - powiedział.
Aresztowani to mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat. Niektórym, w przypadku skazania, grozi kara do 40 lat więzienia
Dwie z trzech osób zatrzymanych w rejonie Nowego Jorku, ma jeszcze we wtorek(czasu lokalnego) stanąć przed sędzią federalnym. Jeden z zatrzymanych, Mir Islam, znany jako "JoshtheGod" (JoshBóg), oskarżony jest o kradzież 50 tys. numerów kart bankowych.
Śledztwo FBI koncentrowało się wokół utworzonego w czerwcu 2010 r. internetowego forum o nazwie "Carder Profit", które w istocie służyło do działalności przestępczej polegającej na wymianie numerów skradzionych kart bankowych. Forum zamknięto w maju br.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA