fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Adam Bielan: Ziobro marzy o byciu szefem PiS. Być może założy nową partię

W Sieci Opinii
Jak tegoroczne wybory ocenia były spin doktor PiS - Adam Bielan? W rozmowie z „Polską The Times” europoseł mówi, że ani PO, ani PiS nie przyłożyły się do kampanii wyborczej
Jestem przekonany, że gdyby nie Palikot, poparcie dla PO przekroczyłoby po raz kolejny 40 proc. Już od dobrych kilku lat wyborcza machina Platformy jest bardzo dobrze naoliwiona. Z drugiej strony partia Donalda Tuska, ku mojemu zaskoczeniu, popełniła jednak w tym roku wiele błędów.
Bielan komentuje kampanię Prawa i Sprawiedliwości: Po wyborach prezydenckich u prezesa Kaczyńskiego pojawiła się grupa polityków, która przedstawiła mu absurdalną logikę, że wybory należy wygrywać tylko i wyłącznie mobilizacją i utwardzaniem swojego elektoratu. I PiS faktycznie tak właśnie działał przez ten ostatni rok, w ten sposób tracąc dorobek z kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego. I pomijając jakieś detale z aniołkami, była to faktycznie główna strategia PiS w tej kampanii. To był kardynalny błąd.
Według europosła Jarosław Kaczyński słabo rozumie media: Tak to jest, że Jarosław Kaczyński ma wiele zalet jako polityk, ale w kwestii prowadzenia kampanii polega przede wszystkim na doradcach. I nie da się ukryć, że, niestety, słabo rozumie media. Jako rzecznik PiS często obserwowałem, jak otwiera szeroko oczy ze zdumienia na reakcje mediów, które wcześniej próbowałem mu uświadomić. Na temat Zbigniewa Ziobry: Nie wierzę, by Ziobro ostatecznie zdecydował się teraz wystąpić osobiście przeciw Kaczyńskiemu. Będzie co najwyżej wykorzystywać swoich zagończyków. (...) Ziobro marzy o byciu szefem PiS. Ma obok siebie wielu ludzi, którzy są coraz bardziej zdesperowani i namawiają go do próby obalenia Kaczyńskiego. (...) Jedyna realna możliwość, która pozostaje Ziobrze, to zbudowanie własnej partii. Przy okazji komentarzy wyborczych europoseł Bielan postanowił przypomnieć o sobie opinii publicznej. Czy rewelacje związane ze Zbigniewem Ziobrą mają  potwierdzenie w rzeczywistości? I kim są osoby, które namawiają Ziobrę do obalenia Kaczyńskiego? Na razie odpowiedzią jest cisza.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA