fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Piechniczek: jest czterech poważnych kandydatów na trenera

Antoni Piechniczek
Fotorzepa, Piotr Nowak pion Piotr Nowak
Wiceprezes PZPN Antoni Piechniczek oświadczył, że jest czterech poważnych kandydatów do funkcji trenera polskiej reprezentacji
Największe szanse mają: Waldemar Fornalik, Maciej Skorża, Henryk Kasperczak i Michał Probierz.
Piechniczek podkreślił też, że nowy trener bedzie prawdopodobnie Polakiem. - Gdy zdobywaliśmy medale w przeszłości, mieliśmy polskich trenerów. Na zagranicznego nie ma raczej szans, ja jestem temu przeciwny i prezes Lato raczej też - dodał.
On sam stawia na Fornalika, który "jest dobrym warsztatowcem, który ma teoretyczne przygotowanie". - Ma mnóstwo zalet - uważa wiceprezes PZPN. Jego zdaniem, polskiej kadrze potrzeba trenera, który potrafi przede wszystkim rozmawiać z zawodnikami i określić wizję pracy w przyszłości. Na zarzut, że Fornalik nie ma dostatecznego doświadczenia, odpowiedział, że doświadczenia nie miał też Kazimierz Górski.
Sam Piechniczek startować nie zamierza i dobrze się wyraża o Grzegorzu Lacie. Według niego Lato , dobrze wypełniał swoją funkcję prezesa. - W większości sytuacji radził sobie dobrze, choć oczywiście jak każdy popełniał błędy - ocenił. - Skoro Platini może być prezesem UEFA, Lato może być prezesem PZPN - dodał.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA