fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Vestas zamyka fabryki

Bloomberg
Duński producent zrezygnował z inwestycji w Anglii i zamyka jedną fabrykę w Chinach
Vestas poinformował dziś, że zamyka fabrykę w Hohhot i zwolni z pracy 300-350 osób. Będzie tam utrzymywał tylko personel do serwisu swoich urządzeń, zrealizuje też wszystkie zamówione i negocjowane kontrakty.
W fabryce Hohhot produkowano m.in. turbiny V52-850 kW i V60-850 kW. Duńczycy tłumaczą swoją decyzję prognozą spadku popytu w tym segmencie rynku.
Vestas zapewnił, że zamierza utrzymać w Chinach zatrudnienie na poziomie ok. 2,6 tys. osób. Będzie utrzymywał fabryki w Tianjin i Xuzhou i dwa biura: w Pekinie i Szanghaju. – Vestas pozostaje mocno zaangażowany w Chinach i wierzymy w długoterminowy wzrost energetyki wiatrowej na chińskim rynku – zapewnia Lars Villadsen, odpowiedzialny za relacje inwestorskie w Vestas.
W piątek duński koncern poinformował z kolei, że nie wybuduje w Kent fabryki turbin 7MW V164 dla elektrowni na morzu. W nowym zakładzie miało znaleźć pracę 2 tys. osób. Dla inwestycji był już przygotowany teren 70 ha w porcie Sheerness.
Vestas zapewnił, że będzie rozwijał energetykę off-shore. Koncern ma na wyspie Wigh zakład badawczy, który przygotowuje komponenty do budowy turbiny V164-7.0 MW, w tym 80-metrowe łopaty. Pierwsza turbina ma być gotowa w 2014 roku.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA