fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Kolejny polski bank z niższym ratingiem

Bloomberg
Moody's obniżył rating długoterminowy Banku Handlowego z poziomu "Baa1" na "Baa3". To kolejny polski bank z niższą oceną wiarygodności kredytowej
Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła rating długoterminowy Banku Handlowego z poziomu "Baa1" na "Baa3" oraz rating krótkoterminowy z poziomu "Prime-2" na "Prime-3". Perspektywa ratingów jest stabilna. Dotychczas ratingi znajdowały się na liście obserwacyjnej z możliwością obniżenia.
Zmiana powyższych ratingów jest konsekwencją zmiany ratingu Citibank N.A., większościowego akcjonariusza banku, dokonanej 21 czerwca.
Rating siły finansowej Citibank N.A. został obniżony z poziomu "C-/baa1" na "D+/ baa3", t.j. do poziomu, na którym znajduje się rating siły finansowej Banku Handlowego.
Jednocześnie rating siły finansowej Banku Handlowego ("BFSR") został potwierdzony na dotychczasowym poziomie "D+", przy czym perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.
Zmiana perspektywy ratingu na stabilną odzwierciedla w opinii Moody's wysoką rentowność banku w ostatnich trzech latach, silną i rosnącą bazę kapitałową oraz niski wskaźnik kredytów do depozytów.
To już kolejny polski bank, któremu obniżono rating w ostatnim czasie. 14 czerwca ku zaskoczeniu Komisji Nadzoru Finansowego, Fitch Ratings obniżył długoterminowy rating Banku Zachodniego WBK SA do poziomu "BBB" z "A minus" i nadał nowemu ratingowi stabilną perspektywę. Z kolei w zeszłym tygodniu "pod topór" poszły ratingi BGŻ i ING Banku Śląskiego. ???Agencja Moody's obniżyła długoterminowy rating Banku Gospodarki Żywnościowej do "Baa2" z "Baa1", z perspektywą stabilną, a długoterminowe ratingi depozytowe ING Banku Śląskiego w walucie krajowej i obcej ta sama agencja zrewidowała w dół do Baa1 z A2, przyznając perspektywę negatywną.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA