fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Niebezpieczne Galaxy S III

Samsunga Galaxy S III
Bloomberg
Samsung wszczął korporacyjne śledztwo mające wyjaśnić doniesienia irlandzkiego konsumenta, że nowy flagowy produkt spółki eksplodował w jego samochodzie
Burzę wywołał wpis internetowy mieszkańca Dublina, który poinformował, że nabyty przez niego niedawno telefon eksplodował w jego samochodzie. Wyjaśnił, że stało się to podczas montażu urządzenia na desce rozdzielczej.
- Nie ma pewności, że była to wina telefonu. Mogło to być spowodowane przez rodzaj uchwytu i ogrzewanie mojego samochodu – wyjaśnia klient.
Ciekawy jest fakt, że jak tłumaczy wspomniany Irlandczyk, po samozapłonie ekran jego Samsunga nie przestał działać, ale uszkodzeniu uległy najważniejsze komponenty.
Informacje umieszczone przez obywatela Irlandii w Internecie nie są pierwszymi wzmiankami, o problemach z samozapłonem produktów Samsunga. W marcu bieżącego roku o podobnym problemie informował uczeń z Korei. Poinformował on, że zapasowa bateria do jego Samsunga Galaxy II wybuchła mu w kieszeni. Spółka wyjaśniała wtedy, że przyczyna tego zdarzenia była mechaniczna. Tym razem spółka postanowiła jednak działać.
- Samsung otrzymał już informację o incydencie w Irlandii – poinformowała spółka na swoim firmowym blogu. – Czekamy na wyniki wszczętego przez nas śledztwa. Dopiero wtedy będziemy w stanie przedstawić więcej szczegółów dotyczących problemu – czytamy.
Równolegle spółka zapewnia, że przykłada wielkie starania, by zapewnić swoim klientom produkty jak najbezpieczniejsze i o jak najwyższej jakości. – Przywiązujemy ogromną uwagę do bezpieczeństwa naszych produktów i traktujemy tę sprawę z pełną powagą – czytamy na blogu spółki.
Rzeczniczka firmy poinformowała w piątek, że sprawa jest cały czas badana.
Problemy z przegrzewaniem dotyczą również innych urządzeń. W marcu wpływowa amerykańska organizacja konsumencka Consumer Report doniosła, że najnowszy model produkowanego przez Apple tabletu iPad emituje znacznie więcej ciepła niż poprzedni model. Potwierdzono tym samym skargi wielu użytkowników na nadmierne przegrzewanie się urządzenia po intensywnej pracy.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA