fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Upiory przeszłości

"Uwikłanie", SOBOTA | 20.00 | CANAL+
materiały prasowe
Powieść „Uwikłanie" Zygmunta Miłoszewskiego otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej książki kryminalnej roku 2007, zebrała też bardzo dobre recenzje.
"Miłoszewski potrafi dać napięcie nawet w scenie przeglądania starych gazet" – pisał o autorze Jerzy Pilch. Książka opowiada o śledztwie prowadzonym przez prokuratora Teodora Szackiego w sprawie zagadkowej śmierci jednego z uczestników kontrowersyjnej psychoterapii grupowej.
Szukając wyjaśnienia w życiorysie ofiary, Szacki odkrywa jej uwikłanie w mroczne sprawy z przeszłości. Ekranizację powieści zrealizował Jacek Bromski według scenariusza napisanego z Juliuszem Machulskim. Autorzy zmienili m.in. płeć głównej postaci i zakończenie historii. Bohaterką filmu (w tej roli Maja Ostaszewska) jest prokurator Agata Szacka, kobieta inteligentna, uparta i skuteczna w działaniu, która delikatność okazuje tylko wobec męża (Piotr Adamczyk) i córki.
Współpracuje z nią komisarz Smolar (Marek Bukowski), jej kolega ze studiów i były kochanek. Kiedy podczas seansu u psychoterapeuty Rudzkiego (Olgierd Łukaszewicz) umiera Henryk Telak (Krzysztof Globisz), śledczy odkrywają ślady prowadzące do czasów PRL-u i zakorzenionego w nim świata biznesu. Jego przedstawicielem jest Witold Osuchowski (Andrzej Seweryn), wpływowy prezes firmy doradczej, człowiek z tajemniczą przeszłością i, jak się okazuje, bardzo niebezpieczny.
UWIKŁANIE | FILM KRYMINALNY | POLSKA 2011 | REŻ. JACEK BROMSKI | WYK. MAJA OSTASZEWSKA, MAREK BUKOWSKI
Źródło: Magazyn TV
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA