fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Ekipa do budowy domu

Planujemy z mężem budowę domu. Słyszałam, że bardzo trudno jest o profesjonalną ekipę wykonawczą, a terminy rezerwacji usługi są coraz bardziej odległe. Może więc lepiej wynajmować fachowców do poszczególnych etapów budowy? (nazwisko do wiadomości redakcji)
[b]Odpowiada Mihal Jalovecky - prezes firmy Es Polska[/b]
Jesień i zima to odpowiedni moment na dopilnowanie wszelkich formalności i pozwoleń, wybór projektu oraz wykonawcy. Musimy liczyć się z tym, że zajmie nam to najmniej trzy – cztery miesiące.
Ciekawy projekt domu i atrakcyjnie usytuowana działka pod budowę to tylko połowa sukcesu. Dom powinien zostać wybudowany szybko i bez utrudnień dla inwestora, a to zależy przede wszystkim od wykonawcy.
Za ekipą budowlaną powinniśmy się rozejrzeć kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem prac budowlanych – już na etapie załatwiania pozwolenia na budowę domu. W przypadku inwestora zastępczego eksperci budowlani pomogą nam w załatwieniu wszelkich formalności i wynegocjują najlepsze ceny materiałów budowlanych. Dodatkowo inwestor zastępczy odpowiedzialny jest za kontrolę kosztów, jakość przebiegu budowy, terminowe oddanie i rozliczenie inwestycji oraz odbiór techniczny kolejnych etapów budowy domu.
Dzisiejszy inwestor staje przed niełatwym zadaniem znalezienia profesjonalnej ekipy budowlanej. Jeśli klienci posiadają odpowiednie środki na finansowanie budowy domu, zazwyczaj decydują się na zatrudnienie inwestora zastępczego. Powierzenie całego procesu budowlanego jednej firmie gwarantuje bezpieczeństwo i jakość inwestycji, a przy okazji nie jest tak absorbujące czasowo dla samego inwestora. Inwestor zastępczy realizuje wszystkie etapy inwestycji, angażując klienta tylko w stopniu minimalnym. Inwestor nie powinien podejmować decyzji związanych z budową domu pochopnie, gdyż będzie to miejsce, w którym pewnie będzie mieszkał przez następne kilkanaście lat. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy na wykonanie robót budowlanych. Nie jest to wymagane, ale dodatkowo zabezpiecza naszą inwestycję. Umowa określa prawa i obowiązku obu stron, przedmiot umowy, charakterystykę wymaganej dokumentacji technicznej oraz harmonogram robót budowlanych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA