fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Zanim wystrzelą korki szampanów

Rzeczpospolita
Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji sylwestrowe szaleństwa w plenerze pokażą równocześnie aż trzy stacje. Najszybciej wystartuje Polsat, który od godz. 20.05 będzie transmitować imprezę w Krakowie. 50 minut później ruszy Dwójka, nadając koncert z Wrocławia. TVN połączy się z Warszawą o godz. 22.00
Pierwszy raz TVN nada transmisję sylwestrowego koncertu, ale już może mówić o sukcesie. Stacja Piotra Waltera pokaże imprezę „Zakochaj się w Warszawie”, która odbędzie się na stołecznym placu Defilad. Warszawa organizuje taki wieczór po raz pierwszy od wielu lat, jej władze tłumaczyły się wcześniej zagrożeniem terrorystycznym. Wystąpią Lady Pank, T.Love, Kasia Kowalska, Tatiana Okupnik i zwycięzcy Sopot Festival 2007 — grupa Feel. Na scenie zobaczymy również szwedzką wokalistkę September oraz gwiazdy programu „You Can Dance — Po prostu tańcz”. Orkiestra Kukla Band wykona warszawskie piosenki w nowych aranżacjach (m.in. „Czerwony autobus”, „Sen o Warszawie”, „Na prawo most, na lewo most”). Będą hity taneczne z lat 60., 70. i 80. Tuż przed północą życzenia noworoczne złoży prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz, po czym rozbłysną fajerwerki. Zabawę poprowadzą Marcin Prokop i Dorota Wellman.
Dwójka zaprosi swoich widzów na piękny rynek we Wrocławiu, gdzie muzycznych gwiazd będzie znacznie więcej niż w stolicy. Swoje największe przeboje wykonają: Perfect, Kayah, Paweł Kukiz, Stachursky, KOMBII, Natalia Kukulska, Doda i Big Cyc z Jerzym Połomskim. Wystąpią też zespoły zagraniczne: Velvet oraz Basshunter. Dobrą zabawę połączoną z konkursem tańca zapewni Agustin Egurola i jego grupa Volt. Nie zabraknie elementów kabaretowych. Podczas koncertu publiczność (dzięki telebimom) oraz widzowie przed telewizorami będą „zaglądać” do mieszkania w jednej z kamienic przy rynku, w którym członkowie kabaretu Łowcy B skomentują zagraniczne i krajowe imprezy sylwestrowe. Do poprowadzenia wrocławskiego „Sylwestra pod Dobrą Gwiazdą” zaproszono Grażynę Torbicką i tryskającego dowcipami Krzysztofa Skibę.
Polsat wysyła wozy transmisyjne na krakowski Rynek Główny, gdzie na estradzie wybudowanej przy Sukiennicach także zagrają czołowe gwiazdy polskiego popu. Widzowie usłyszą największe hity Budki Suflera, Justyny Steczkowskiej, Urszuli, Czerwonych Gitar, Golec uOrkiestry, Edyty Górniak, Szymona Wydry oraz Beaty Kozidrak z zespołem Bajm. Dodatkową atrakcją będą występy popularnych przed laty wykonawców zagranicznych: Boney M., Shakin Stevensa i Lou Begi. Na scenie pojawi się rekordowa liczba prowadzących. Publiczność zabawiać będą: Krzysztof Ibisz, Katarzyna Sowińska, Agata Młynarska, Darek Maciborek i Maciej Dowbor. Organizatorzy koncertów transmitowanych przez telewizje zapewniają, że na każdym z nich pojawi się 80 — 100 tysięcy osób. Stacje liczą na widownię kilkumilionową. Jedno jest pewne: kiedy na którejś z imprez prowadzący lub muzycy zaczną przynudzać, telewidzowie zmienią kanał. Która z imprez okazała się największym sukcesem, przekonamy się w 2008 r.
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA