fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Figura zagra diwę operową

Od czwartku do soboty TVP Kultura będzie pokazywać najnowsze filmy z programów „30 minut” i „Pierwszy dokument”. W obrazach młodych twórców pojawią się m.in. Katarzyna Figura i Marian Opania.
Projekt „30 minut” umożliwia debiutującym filmowcom nakręcenie półgodzinnej fabuły o tematyce współczesnej. Celem „Pierwszego dokumentu” jest stworzenie początkującym twórcom profesjonalnych warunków do zrealizowania krótkiego (od 10 do 15 minut) dokumentu. Producentem wszystkich filmów jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W cyklu „30 minut” będzie można obejrzeć pięć obrazów. W dwóch wystąpili znani aktorzy. W „Aria Diva” Agnieszki Smoczyńskiej w sławną diwę operową wcieliła się Katarzyna Figura. Jej bohaterka spotka zwyczajną kobietę, zadowoloną z życia w roli żony i matki. We „Wszystko” Gilles’a Renarda emeryta, który po sprzedaniu auta postanawia zaszaleć, zagrał Marian Opania.
W „Pierwszym dokumencie” zobaczymy: „Gadzio” Kryspina Pluty, „Gośka gola!” Joanny Kaczmarek i „Tak trzeba żyć” Pawła Sobczyka.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA