fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

S&P bierze pod lupę 37 banków

Bloomberg
Agencja Standard&Poor's zrewidowała rating 37 banków na całym świecie. Wśród nich Bank of America, Citigroup i Goldman Sachs
Rewizja dotyczy 37 instytucji finansowych - rating 15 z nich został obniżony. Standard&Poor's tłumaczy, że obniżka nastąpiła po tym jak agencja zmieniła metodologię i kryteria oceny wiarygodności kredytowej instytucji finansowych. Nowy system, który uwzględnia zmniejszoną zdolność do ratowania własnego sektora bankowego przez rządy państw został opublikowany 9 listopada.
S&P już wcześniej zapowiadała zmiany kryteriów oceniania w celu bardziej miarodajnego odzwierciedlenia kondycji banków i instytucji finansowych z uwzględnieniem stanu gospodarek, w których one działają.
Zmiana metodologii poskutkowała natychmiastową rewizją ratingu wielu instytucji finansowych. To pociągnęło za sobą obniżkę oceny 37 z nich. Wśród banków z obniżoną oceną wiarygodności kredytowej znalazły się między innymi Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley i Citigroup, których rating obniżono z A do A-.
Zmianie uległa także ocena Wells Fargo. Rating instytucji agencja obniżyła z AA- do A+. Perspektywa Wells Fargo i Goldman Sachs jest negatywna.
Na czarnej liście znalazły się też inne instytucje finansowe takie jak RBS, HSBC, UBS, BBVA, Bank of New York Mellon, Barclays i Lloyds.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA