fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Słaby start GPW

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Początek dnia nie zapowiada się optymistycznie na warszawskiej giełdzie. Już na otwarciu pod kreską znalazły się wszystkie polskie indeksy. WIG20 zaczął dzień od 1,5 – proc. przeceny, otwierając się tym samym na poziomie 2261 pkt.
Z kolei wskaźnik średnich spółek na początku sesji znalazł się 0,7 proc. pod kreską, zaś sWIG80 0,3 proc. Przecena nie dziwi szczególnie w kontekście wczorajszych wydarzeń na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, gdzie główne indeksy zakończyły dzień pod kreską.
Mimo, że pierwsze fragmenty sesji przyniosły zwyżki, to w drugiej części dnia do głosu doszli sprzedający akcji. Powodem okazała się publikacja przez FED tzw. „beżowej księgi". Wynika z niej, że chociaż we wrześniu amerykańska gospodarka zanotowała skromny wzrost, to jednak jej perspektywy pozostają słabe. To spowodowało, że indeks S&P 500 spadł o 1,26 proc. i na koniec dnia wyniósł  1209 pkt.
Całą sesję słabe nastroje panowały za to w Japonii. Tamtejszy indeks Nikkei od początku dnia notował spadki i ostatecznie zakończył dzień 1 proc. pod kreską.
Początek dnia na rynku walutowym przynosi osłabienie polskiej waluty. Najmocniej złoty traci wobec dolara, który obecnie (godz. 9) jest wyceniany na 3,18 zł, czyli o ponad 1 proc. więcej niż wczoraj. Frank szwajcarski kosztuje 3,51 zł, zaś euro 4,36 zł.
Z ważniejszych danych jakie się dziś ukażą inwestorzy zapewne zwrócą uwagę z Wielkiej Brytanii m.in. o sprzedaży detalicznej. To o godzinie 10.30. O 14 pojawią się informacje z polskiej gospodarki o inflacji bazowej. Pół godziny później za oceanu napłyną dane o liczbie nowozarejestrowanych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych zaś o godz. 16 pojawią się dane dotyczące m.in. sprzedaży domów na rynku wtórnym.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA