fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Małopolska rozdała swoje nagrody turystyczne

Baseny w Muszynie
Fotorzepa, Łukasz Solski
Uzdrowiskowo Muszyna, Moc Żywiołów w Niedzicy, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem – to niektórzy laureaci plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski
Wyniki konkursu ogłoszono podczas małopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim.
Głównym zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Wielkie Odkrywanie Małopolski jest Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna. Muszyna triumfowała w kategorii „miejscowość/gmina", a jednocześnie z rąk marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy otrzymała Grand Prix całego konkursu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych na promocję i rozwój oferty turystycznej. Wyróżnienia w kategorii „miejscowość/gmina" otrzymały: Rabka-Zdrój, Wysowa-Zdrój oraz dzielnica Mościce – Ogród Tarnowa. W kategorii „atrakcja turystyczna" najlepsza okazała się Moc Żywiołów w Niedzicy. Wyróżniono Małopolską Wieś Pachnącą Ziołami oraz Kosmiczną Fontannę w Tarnowie. Nagrodę specjalną otrzymały Podziemia Rynku w Krakowie.
Z kolei w kategorii „wydarzenie" najlepszy okazał się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Wyróżniono: Święto Rydza w Wysowej-Zdrój oraz Małopolski Festiwal Smaku. Nagrody specjalne otrzymały wydarzenia: 200 Lat Uzdrowiska Szczawnica oraz Noc Synagog w Krakowie. W kategorii „baza noclegowa" najlepszy okazał się hotel Klimek SPA w Muszynie (wyróżnienia: Bacówka w Jamnej i hotel Beskid w Nowym Sączu). Kawiarnia Tatrzańska w Tarnowie triumfowała w kategorii „baza gastronomiczna" (wyróżnienia dla restauracji Dwór w Niedzicy i Pasterniki w Krościenku), a Małopolska Wieś dla Dzieci wygrała w kategorii „agroturystyka" (wyróżnienia: Dom na Łąkach w Izbach i Rzepka w Czarnej Górze). – Plebiscyt pokazuje jak wiele wspaniałych atrakcji można odkryć w naszym regionie i jak Małopolska z roku na rok pięknieje – podkreśla Witold Latusek, członek zarządu województwa małopolskiego. - Każdy kolejny rok pokazuje, że powstaje coraz więcej wspaniałych przedsięwzięć o charakterze turystycznym. Za sprawą działań samorządowców, jak również osób prywatnych. Dzięki temu turystyka staje w naszym regionie bardzo ważną gałęzią gospodarki – Z jednej strony taki plebiscyt to zabawa, ale z drugiej jest to poszukiwanie prawdziwych wartości w miejscach, które są odkrywane oraz w ludziach, którzy te miejsca tworzą i reprezentują – dodaje Elżbieta Kantor, dyrektor departamentu turystyki, sportu i promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Grand Prix plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski otrzymuje zawsze gmina, która podejmuje najbardziej profesjonalne działania na polu rozwoju turystyki. We wcześniejszych latach Grand Prix zdobywały m.in.: gmina Łapsze Niżne, w której leży Niedzica, Szczawnica, Tarnów, Czorsztyn, Wysowa-Zdrój, Lipnica Wielka, Krynica-Zdrój i Białka Tatrzańska. Plebiscyt organizuje „Gazeta Krakowska" przy udziale władz województwa, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a także Radia Kraków oraz TVP Kraków. W tym roku do konkursu zgłoszono 168 kandydatów w sześciu kategoriach. Do ostatecznej rozgrywki kapituła konkursu dopuściła 122 uczestników, na których publiczność mogła głosować przez całe wakacje.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA