fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Zakopane za pół ceny, czyli akcja Spotkajmy się w Zakopanem

Krupówki
Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
W podziękowaniu za liczne odwiedziny w wakacje tatrzański kurort oferuje tańszy niż zwykle weekend w górach
– Tegoroczny sezon był u nas wyjątkowo udany (rekord padł 14 sierpnia, gdy nad Morskie Oko dotarło ponad 13 tys. osób, a bilety na tatrzańskie szlaki kupiło ok. 40 tys. – red.). Żeby podziękować gościom i przełamać stereotyp, jakoby góralom zależało głównie na dutkach, zapraszamy wszystkich na najbliższy weekend z 50-procentową zniżką – mówi Łukasz Chmielowski, doradca burmistrza Zakopanego ds. marki miasta.
Turyści, którzy przyjadą na sobotę i niedzielę do stolicy Tatr, mogą za atrakcyjną cenę wynająć pokój w luksusowym hotelu, zjeść obiad za pół ceny oraz skorzystać z tańszej odnowy biologicznej, wycieczek z przewodnikiem czy imprez kulturalnych. To część akcji "Spotkajmy się w Zakopanem". – Zarezerwowałam kwaterę już dwa tygodnie temu, jak tylko usłyszałam o promocji – mówi 20-letnia Ewelina Dworzak spod Kielc, której nie odstrasza nawet prognozowane załamanie pogody i opady śniegu w górach. – Najwyżej tylko pospacerujemy po mieście – twierdzi.
Przedsiębiorcy już zacierają ręce. – Ofert jeszcze przybywa, do naszej listy dołączyło np. schronisko Murowaniec – mówi Chmielowski. Dzięki akcji, którą promuje urząd miasta, dwie doby dla dwóch osób w luksusowym hotelu Czarny Potok kosztują 390 zł zamiast 780 zł, a w Grand Nosalowym Dworze 490 zł zamiast 980 zł. Miejsc zresztą już nie ma, podobnie jak w wielu prywatnych kwaterach, które oferują noclegi nawet po  20 – 30 zł od osoby. Władze Zakopanego proponują też zwiedzanie muzeów, w tym wystawę "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości" w Galerii im. Kulczyckich na Kozińcu. Weekend atrakcji rozpocznie się już w piątkowy wieczór koncertem Jana Trebuni-Tutki w Dworcu Tatrzańskim. – To nic, że szlaki są śliskie. Nareszcie stać nas na kilka dni odpoczynku w dobrym hotelu – twierdzą państwo Kierszniccy z Gdyni, którzy nie byli w górach od pięciu lat. Zakopane liczy nie tylko na gości z daleka, ale i na miejscowych, którzy skuszeni promocją być może wybiorą się do restauracji na niedzielny obiad za pół ceny. Także piwa będzie się można napić nawet za niecałe 2 zł. – Jeśli promocyjny weekend się powiedzie, Zakopane z pewnością ofertę powtórzy – usłyszała "Rz" w urzędzie miasta. Podobna akcja odnosiła już sukces w Poznaniu. – Zainteresowanie takimi weekendami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Anna  Szpytko, rzeczniczka prezydenta miasta. W tym roku Poznań przygotował promocyjną ofertę na początku czerwca. Już po raz czwarty. Według Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynatora akcji, cięcie cen usług o połowę zaoferowało ponad 150 poznańskich firm. Także Elbląg i Gdańsk przyciągały już gości 50-procentowymi zniżkami. Akcję "Rozsmakuj się w Gdańsku" zorganizowano w kwietniu 2011 r., a elbląską promocję – w sierpniu, podczas szczytu sezonu. – To znakomita oferta. Nareszcie miasta żyją także poza sezonem, a drobni przedsiębiorcy mogą zarobić – ocenia Lucjan Bieniek, właściciel kawiarni pod Tarnowem, który także chciałby wziąć udział w podobnej promocji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA