fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Austria nie chce energii z atomu

Bloomberg
Prawnicy oceniają, że Austria może zakazać importu energii wyprodukowanej w elektrowniach jądrowych
Zakaz importu energii z elektrowni atomowych jest zgodny z prawem unijnym i międzynarodowym – ocenia  ekspertyza prawna zlecona przez Greenpeace i organizację Global 2000. Ekspertyza została wykonana przez niemiecką sepcjalistkę w dziedzinie prawa ochrony środowiska dr Michele John i austriackiego specjalisty w zakresie austriackiego prawa eneregtycznego dr Reinharda Schanda.
Zgodnie z prawem europejskim i zasadami Światowej Organizacji Handlu (WTO) swoboda przepływu towarów i usług może zostać ograniczona z uwagi na ryzyko zagrożenia zdrowia lub ochronę środowiska. - To wyjątkowa okazja żeby uczynić Austrię krajem w pełni niezależnym od energetyki jądrowej i tym samym od atomowego lobby.  Austriacy są w tej kwestii pionierami, ale wkrótce w ich ślady mogą pójść kolejne kraje w Europie – mówi Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska.
Austria planuje przygotować ustawę zakazującą importu energii z elektrowni atomowej tej jesieni. Rządowi doradzają w tej sprawie ekolodzy, w tym Greenpeace.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA