fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

InPost wchodzi do Arabii

Jeszcze w tym roku na Półwyspie Arabskim staną pierwsze maszyny do nadawania i odbierania paczek pocztowo-finansowej Grupy Integer.pl.
Spółka podpisała kontrakt z pocztą publiczną Saudi Post na produkcję, dostawę i uruchomienie Paczkomatów InPost.
Arabia Saudyjska jest - po Estonii, Rosji, Hiszpanii i Cyprze – piątym międzynarodowym rynkiem, na którym dostępne będą maszyny firmy InPost należącej do Integer.pl a zajmującej się doręczaniem przesyłek pocztowych i kurierskich. - Kontrakt Grupy Integer.pl z publiczną pocztą Arabii Saudyjskiej na pewno na wiele lat wpisze się do historii największych osiągnięć biznesowych na polskim rynku usług pocztowych - komentuje Rafał Brzoska, prezes giełdowej Grupy Integer.pl. Jak dodaje, najważniejsze dla firmy jest jednak to, że działania promocyjno-sprzedażowe - prowadzone na całym świecie zaczynają przynosić wymierne efekty. - Zapewne jeszcze nie raz w tym roku pozytywnie zaskoczymy rynek. Aktualnie mamy otwartych około 20 rozmów biznesowych, zakładających wejście z Paczkomatami InPost do kolejnych krajów - informuje Brzoska.
Jeszcze w tym roku Paczkomaty InPost zostaną uruchomione w kolejnych trzech krajach Europy Środkowej i Wschodniej: na Litwie oraz w Czechach i na Słowacji. Spółka zapowiada również, że w perspektywie kolejnych trzech lat z usługi oferowanej przez Grupę Integer.pl będą mogli już korzystać mieszkańcy całej Europy. - Zakładamy, że dzięki międzynarodowym kontraktom przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych w ciągu kilku najbliższych lat wyniosą około 20-40 mln euro – podsumowuje Rafał Brzoska. Paczkomaty InPost to druga co do wielkości, po niemieckiej, sieć urządzeń na świecie. Umożliwiają nadawanie i odbieranie paczek przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Urządzenia są wsparciem branży e-commerce. Jak zapewnia firma InPost, niemal każda przesyłka (około 98 proc.) nadana za pośrednictwem paczkomatu jest gotowa do odbioru już dzień po jej nadaniu. Ponad połowa klientów (59 proc.) odbiera swoje zamówienie w ciągu pierwszych sześciu godzin od momentu otrzymania smsa informującego o czekającej w paczkomacie przesyłce. Obecnie na terenie Polski jest rozmieszczonych ok. 420 paczkomatów a do końca roku ich liczba zwiększy się o 200. Docelowo w całej Polsce stanie tysiąc maszyn.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA