fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Wytrwale i do przodu

Teatr Konsekwentny obchodzi 10. urodziny
Pierwszy raz zobaczyłam Konsekwentnych nie w Warszawie, ale w Poznaniu na Malcie. Weszli do programu Malta off w ostatniej chwili.
W dusznej, ciasnej salce poznańskiego Zamku pokazali „Sztukę” Yasminy Rezy i… doprowadzili publiczność do spazmów śmiechu. Do tej pory upieram się, że to jedna z najlepszych inscenizacji „Sztuki”, jakie powstały na polskich scenach: bezczelna, brawurowa i zabawna. Wydaje się, że to było całkiem niedawno, tymczasem Konsekwentni obchodzą w tym roku 10-lecie istnienia. Przez jakiś czas nie mieli własnego miejsca w Warszawie, kolejne przedstawienia, w tym następny swój wielki przebój „Zaliczenie. Lekcję”, grali w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, wreszcie osiedli w Starej Prochoffni.
To tutaj od kilku lat Adam Sajnuk z przyjaciółmi tworzy teatr, w którego repertuarze jest miejsce na absurdalną zabawę (jak w „Zaliczeniu...”), sensacyjno-nostalgiczną opowieść bieszczadzką podlaną morzem wódki (jak w „Wyroku śmierci na konia Faraona”) i na bolesne rozliczenie z pozornie sielską przeszłością (jak w „Taśmie”). To teatr, który utrzymuje niezmiennie od lat dobry poziom i jest świetną alternatywą dla wielu państwowych placówek. Na swoje dziesiąte urodziny aktorzy Teatru Konsekwentnego przygotowali w Starej Prochoffni trwający cały tydzień okazjonalny festiwal. Będzie to okazja do obejrzenia wszystkich ich przedstawień, w tym wznowionej specjalnie na tę okazję „Sztuki”. Uwaga! „Zaliczenie. Lekcję” Konsekwentni zagrają już po raz 800.! Pojawią się również zaproszeni goście. Wśród nich między innymi: Marta Ojrzyńska i Joanna Drozda z obsypanym nagrodami spektaklem „Brzeg – Opole”, Aleksandra Bożek, Paweł Pabisiak oraz Marcin Bortkiewicz z monodramami: „Noce Szeherezady”, „Jednocześnie” oraz „Satana wg doktora Fausta”. A przy jedzeniu urodzinowego tortu, jak na dobrą imprezę przystało, zagra Zespół Reprezentacyjny. - Festiwal z okazji 10-lecia istnienia Teatru Konsekwentnego - Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2, tel. 022 635 89 64, 1-9.12 Program: www.teatrkonsekwentny.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA