fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie z rynku

Przechowają nie tylko meble i lampy

W Warszawie działają dwa "Hotele dla twoich rzeczy"
City self-storage
Meble, dywany, sprzęt biurowy, a nawet... tor kręglarski przechowasz w Warszawie w specjalnych magazynach. Czterometrowy boks można wynająć już za 200 zł miesięcznie
Wyposażenie mieszkań i biur można zmagazynować m.in. w Przechowalni Mebli przy ul. Marynarskiej 14 w Warszawie, należącej do firmy przeprowadzkowej Greym.
– Przechowujemy wszystko: meble, sprzęt AGD, sprzęt biurowy. Nie przyjmiemy oczywiście zwierząt czy łatwo psującej się żywności. Problem może być też z delikatnymi roślinami – mówi Tomasz Koza z firmy Greym. Firma nie wynajmuje określonej wielkości pomieszczeń. – Przyjeżdżamy do klienta, pakujemy go, jeśli sobie tego życzy, i przewozimy mienie do naszych magazynów. Jeśli ktoś chce, może spakować się sam i dostarczyć nam rzeczy do przechowania. Jeśli ma ich niewiele, możemy zaoferować pojemnik, który po zapełnieniu zostanie zaplombowany – tłumaczy Tomasz Koza. Dodaje, że rzeczy w magazynach firmy Greym można przechowywać nawet na godziny. Są jednak i tacy klienci, którzy trzymają  swoje mienie nawet całe lata.
Przechowanie metra sześciennego dobytku kosztuje ok. 50 zł miesięcznie. – Im dłużej rzeczy są przechowywane, tym stawki są niższe – podaje Tomasz Koza. Pomieszczenia do przechowywania mienia przy ul. Poronińskiej w stołecznych Włochach oferuje – zarówno klientom prywatnym, jak i biurom – firma MAGS. – Mamy powierzchnie od 4 do 16 mkw. – podaje Maciej Osiecki, współwłaściciel firmy MAGS. – Te najmniejsze magazyny można wynająć za 200 – 250 zł miesięcznie, a największe – za 600 – 800 zł – dodaje. Firma przechowa nam dobytek na czas remontu, przeprowadzki, wyjazdu za granicę. – Zdarza się, że meble przechowują u nas studenci, którzy na wakacje wyjeżdżają do rodziców, a od nowego roku akademickiego chcą wynająć inne mieszkanie. Muszą więc gdzieś zmagazynować wersalkę czy biurko – opowiada przedstawiciel firmy MAGS. – Pomieszczenia można wynająć na nieograniczony czas. Do tej pory najdłużej przechowywano u nas rzeczy przez pół roku – dodaje. Najbardziej nietypowe rzeczy? – Mieliśmy sejf, sprzęt muzyczny. Najczęściej trafiają do nas meble, książki itp. – mówi Maciej Osiecki. Tak jak w innych magazynach, w tych we Włochach nie przechowamy oczywiście np. dynamitu, mięsa czy psa. Majątek można przechować także w „Hotelu dla twoich rzeczy". W Warszawie działają dwa tego typu obiekty – przy al. Krakowskiej 271 i ul. Ostródzkiej 50a. Każdy oferuje ok. 4 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Najmniejsze pomieszczenia mają 0,5 mkw., największe – ok. 20 mkw. Są wysokie na co najmniej 3 m. Hotele należą do firmy City Self-Storage, której właścicielem jest norweski koncern Selvaag. Jak podkreśla Marzenna Tusza, dyrektor generalny spółki City Self-Storage, w magazynach nie wolno przechowywać żywności, materiałów wybuchowych i łatwo palnych czy żrących chemikaliów. Zdarza się, że do hoteli City Self-Storage – oprócz mebli, sprzętu biurowego czy sportowego, który klienci przechowują np. na czas remontu – trafiają rzeczy nietypowe. – Dotychczas mieliśmy okazję przechowywać np. pokazowy bolid F1 Fernando Alonso, tor kręglarski, olbrzymi balon na sprężone powietrze, ale też fortepian czy kolekcję motyli – wylicza Marzenna Tusza. Pomieszczenia przy al. Krakowskiej i ul. Ostródzkiej można wynająć najkrócej na jeden miesiąc. – Najdłuższy dotychczasowy kontrakt trwa nieprzerwanie od pięciu lat – mówi Marzenna Tusza. Po wybraniu magazynu klient dostaje unikatowy kod PIN umożliwiający mu wejście do pomieszczenia i zamyka je na kłódkę. Potem może korzystać z magazynu bez ograniczeń: 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Stawki za wynajem metrowych pomieszczeń zaczynają się od ok. 118 zł miesięcznie, 3 mkw. można mieć miesięcznie od ok. 280 zł. Najmniejsze i najtańsze pomieszczenie można wynająć już od 80 zł miesięcznie. Stawki są indywidualnie negocjowane z klientem, zależą m.in. od wielkości pomieszczenia czy jego odległości od windy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA