fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze prawne

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych: obowiązki socjalne pracodawców

www.sxc.hu
Przedstawiamy nasz redakcyjny komentarz do przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, w którym poruszamy m.in. tematykę naliczania odpisów oraz wyjaśniamy wątpliwości dysponowania środkami funduszu
Od wielu miesięcy komentujemy przepisy prawa pracy. Omówiliśmy cały kodeks pracy i większość przepisów wykonawczych do niego.
Komentarze w wersji online są dostępne na stronie www.rp.pl/df.
W styczniu 2011 r. omawialiśmy dwa rozporządzenia o aktach osobowych pracowników i o świadectwie pracy:
W lutym opisaliśmy zasady udzielania urlopów wychowawczych i urlopu bezpłatnego, a także zwolnień od pracy członkom związków zawodowych:
W marcu omówiliśmy przepisy regulujące pracę młodocianych:
 
Natomiast w 29 kwietnia skomentowaliśmy przepisy o pracach szczególnie uciążliwych dla kobiet:
W maju zajęliśmy się tematyką wypadków przy pracy i chorób zawodowych, a w czerwcu opisaliśmy zasady współpracy w ramach pracy nakładczej:
W lipcu omówiliśmy zagadnienia dotyczące zasad udzielania urlopu wypoczynkowego i wypłacania za ten czas wynagrodzenia lub ekwiwalentu:
Ostatni komentarz, z 25 sierpnia, poświęcony został tematyce obowiązków pracodawcy w zakresie przeciwdziałania skutkom występowania czynników szkodliwych na stanowiskach pracy:
Dzisiaj postanowiliśmy omówić przepisy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych – ustawy o zfśs oraz rozporządzenia w sprawie ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych.
Wybraliśmy tę tematykę dlatego, że prawidłowe naliczanie odpisów oraz dysponowanie środkami funduszu wciąż wzbudza wiele wątpliwości. Ponadto dla firm, które chciałyby uwolnić się z części lub z wszystkich obowiązków socjalnych w 2012 r., jest to ostatni moment na podjęcie stosownej procedury.
Więcej w serwisie:
Zobacz inne przepisy z komentarzami:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA