Postępowanie podatkowe

E-deklaracje: firmy rozliczą akcyzę przez Internet

Fotorzepa, Miachał Walczak miachał WALCZAK
Od 1 października firmy będą mogły wysyłać elektroniczne deklaracje w podatku akcyzowym, od gier i w opłacie paliwowej
Przesyłanie deklaracji zostanie umożliwione w systemie rozliczeń celno-podatkowych i finansowo-księgowych ZEFIR. Deklaracje w wersji elektronicznej dostępne będą zaś na stronie Ministerstwa Finansów. Tak zapewniło ono dziś "Rz".
Przedsiębiorcy, którzy zechcą przekazywać deklaracje w formie elektronicznej, będą musieli złożyć stosowną informację u naczelnika urzędu skarbowego oraz postarać się o podpis kwalifikowany. - Nie muszą tego robić firmy, które już wcześniej wysyłały e-deklaracje, i to bez względu na to, czy dotyczyły one VAT czy podatków dochodowych - powiedział "Rz" Grzegorz Smogorzewski, wiceszef Służby Celnej.
Rozporządzenie, które 1 października wprowadzi elektroniczne deklaracje w podatku akcyzowym, w podatku od gier i opłacie paliwowej, czeka na podpis ministra finansów. - W ten sposób w obrocie elektronicznym funkcjonować będzie już 117 różnych deklaracji, z czego 34 to deklaracje w akcyzie i podatku od gier - dodaje Smogorzewski. Według wiceszefa SC na wprowadzeniu tych e-deklaracji zyskają przedsiębiorcy, ponieważ niemal natychmiast będą otrzymywać urzędowe potwierdzenie prawidłowości rozliczenia. Kolejne deklaracje w formie elektronicznej (np. rozliczenie energii elektrycznej) będą możliwe od 1 stycznia 2012 r. Zobacz serwisy: » Dobra Firma » Podatki i księgi » W urzędzie skarbowym » Deklaracje i zeznania podatkowe » E-deklaracje » Dobra Firma » Podatki i księgi » Akcyza » Dobra Firma » Podatki i księgi » Podatek od gier
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL