fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mniejszości

Media: Polska boi się ksenofobicznej Holandii

Amsterdam
Fotorzepa, Dariusz Gorajski
Po raz pierwszy w Holandii zauważono, że negatywny obraz Polaków przedstawiany często w holenderskich mediach odbija się szerokim echem w Polsce.
Holenderskie media oceniają, że polskie media mówią wręcz o kampanii przeciwko Polsce."Polacy boją się ksenofobicznej Holandii" - tak zatytułowała swój artykuł gazeta "De Pers".
"Polskie media odkryły Holandię" - pisze "De Pers". "Tylko coś negatywnego pojawi się w Holandii na temat Polaków, a media tysiące kilometrów na wschód już o tym piszą" - podkreśla gazeta i powołując się na Polskie Radio, podaje za przykład ostatnią informację o masowym wyławianiu przez Polaków ryb w słodkich wodach Holandii. Cytuje również tytuły z polskiej prasy, typu "Dlaczego nie chcą Polaków w królestwie tulipanów", "Nasi rodacy stali się ulubionym kozłem ofiarnym ksenofobów".
Powołując się na rozmowę z doradcą polskiego ambasadora "De Pers" podkreśla, że także polski rząd monitoruje sytuację Polaków w Holandii. Gazeta zauważa, że kiedy pod koniec roku jeden z holenderskich polityków ostrzegł przed "polskim tsunami", w Polsce odebrano to jako zniewagę. Podobnie jak oświadczenie holenderskiego europosła w parlamencie europejskim, że Holandia nie chce polskich bezrobotnych.
Dziennik zaznacza, że w odczuciu Polaków ta nieprzyjazna polityka pasuje do antyimigracyjnej retoryki mniejszościowego rządu liberałów i chadeków, wspieranego w parlamencie przez populistów.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA