fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze Europejskie

Ostatni konkurs o dotacje na integrację systemów firm

Od 3 października przedsiębiorcy po raz drugi i ostatni w tym roku będą mogli ubiegać się o dotacje na integrację systemów informatycznych. To ostatni duży konkurs organizowany przez PARP w tym roku
Jego budżet to 191,6 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie przyjmowała  wnioski od firm od 3 do 28 października br. To dotacje z programu „Innowacyjna gospodarka" na łączenie systemów informatycznych współpracujących ze sobą przedsiębiorstw. Firma ubiegająca się o dofinansowanie musi dostosować własny system do systemów co najmniej dwóch innych przedsiębiorstw. Kooperujące ze sobą firmy, także duże, mogą pozyskać od 20 tys. do 2 mln zł. – Mówimy więc o dużych projektach – tłumaczy Patrycja Zielińska, wiceprezes PARP zachęcając firmy do składania wniosków.
Dziś PARP zorganizowała w Warszawie specjalne spotkanie dla przedsiębiorców zainteresowanych tym pieniędzmi. Było ono transmitowane on-line na stronie agencji. Jak zapowiada Zielińska kolejne odbędzie się 12 października. Je też będzie można obejrzeć w sieci. Spotkania mają na celu przybliżenie tych grantów przedsiębiorców, bo jak wskazuje Zielińska zdarza się im mylić projekty typu B2C (business to consumer), a nie B2B (business to business) jakich oczekuje PARP. Do tego wolna pula na tego typu projektu jest wciąż duża. Szanse na pozyskanie pieniędzy są naprawdę więc naprawdę spore. Zresztą w sześciu dotychczasowych konkursach nie wykorzystano budżetów.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA