fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Czy z młodymi należy debatować o aborcji

Fot. photoillustrator.eu
copyright PhotoXpress.com
Działaczki ruchów pro-choice będą dyskutować z młodzieżą o przerywaniu ciąży i seksie. Członkowie ruchów pro-life odpowiedzą protestem
Chcemy dać głos młodzieży i dowiedzieć się od niej, czy potrzebują rozmów na tematy związane z seksem – tłumaczy Katarzyna Bielecka z Wydawnictwa Czarna Owca. Organizuje ono dziś wieczorem w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat w Warszawie dyskusję „Czy rozmowy na TEN temat są potrzebne?".
Uczniowie szkół średnich będą mogli porozmawiać z Katarzyną Bratkowską i Kazimierą Szczuką, autorkami „Dużej książki o aborcji", a także z Wandą Nowicką z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Aleksandrą Józefowską, edukatorką seksualną z Grupy Ponton, i Tomaszem Kwaśniewskim, dziennikarzem „Gazety Wyborczej".
Dyskusji przeciwni są przedstawiciele ruchów pro-life. – Książka została napisana przez zwolenniczki aborcji. Dlatego nie może być dobrym źródłem informacji dla młodego czytelnika – mówi Aleksandra Michalczyk z Fundacji Pro, której działacze pojawią się dziś wieczorem na warszawskim Nowym Świecie. – Organizujemy pikietę – zapowiada Michalczyk. – Chcemy zamanifestować swój sprzeciw wobec tego typu działań. Prezentowanie młodym ludziom aborcji jako czegoś dobrego i namawianie ich do mordowania dzieci jest, delikatnie mówiąc, niestosowne.
– Będziemy protestować przeciwko środowiskom, które demoralizują młodych ludzi – dodaje student Marcin Musiał, który również weźmie udział w pikiecie.
„Duża książka o aborcji" reklamowana jest jako publikacja, która przełamuje tabu milczenia wokół zabiegu przerywania ciąży i rozwiewa mity, które narosły wokół niego.
Głównym celem publikacji jest przybliżenie młodemu czytelnikowi sytuacji, w których kobiety decydują się podjąć tę trudną decyzję. Jak można przeczytać na okładce, autorki sporo miejsca poświęcają też nauce Kościoła katolickiego, bo, jak twierdzą, w Polsce wpływa ona na kształt prawa i poglądy polityków w sprawie aborcji.
Wydawnictwo informuje, że książka dobrze się sprzedawała podczas niedawnego Kongresu Kobiet. – Kupowały ją na przykład matki dla swoich nastoletnich córek – mówi Bielecka.
Masz pytanie, wyślij e-mail do autorki m.mlocka@rp.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA