fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Tort w klatce z okazji urodzin Kazulina

Organizatorzy happeningu przypominającego o białoruskim więźniu sumienia Aleksandrze Kazulinie zapraszają na "urodzinowe ciasto w klatce" z okazji wczorajszych 52. urodzin opozycjonisty.
Organizator akcji, Jan Mencwel z inicjatywy Wolna Białoruś powiedział, że każdy może wejść do klatki i poczęstować się przygotowanym tortem. Happening ma przypomnieć, że sytuacja na Białorusi nie uległa zmianie.
Nietypowa akcja w kampusie Uniwersytetu Warszawskiego wzbudziła duże zainteresowanie studentów. Organizatorzy zapowiadają, że happening potrwa do wieczora lub do wyczerpania zapasów urodzinowego ciasta. W ubiegłym roku Aleksander Kazulin startował w wyborach prezydenckich jako rywal Aleksandra Łukaszenki. Opozycja uznała, że wybory zostały sfałszowane i w połowie marca zorganizowała demonstrację, która została brutalnie stłumiona. Kazulin został skazany na 5 i pół roku więzienia za "chuligaństwo" i "organizowanie nielegalnych zgromadzeń".
Kazulin pod koniec ubiegłego roku przez 54 dni prowadził głodówkę protestacyjną. Władze Białorusi nie dopuściły do niego wtedy ani lekarzy Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, ani najbliższej rodziny. Wolna Białoruś
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA