fbTrack

Wybory parlamentarne 2011

Kaczyński przeprosił PSL

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
W weekend prezes PiS Jarosław Kaczyński wykonał wyrok sądu. Na antenie TVP Info ukazała się plansza z przeprosinami wobec PSL
Sąd nakazał Kaczyńskiemu sprostować swoją wypowiedź, jakoby posłowie PSL opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków.
Jak powiedziała rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska, oświadczenie Kaczyńskiego zostało wyemitowane w TVP Info w niedzielę o godz. 12.26 w postaci planszy z napisem. Trwało ok. 14 sekund. Dodała, że oświadczenie zostało nadane jako ogłoszenie płatne, a jego emisja była jednorazowa. Wyrok sądu uprawomocnił się w piątek po południu. Dzień wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Kaczyńskiemu zamieszczenie sprostowania na antenie TVP Info - w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia - oraz wpłaty 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Zakazał też rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w tej sprawie. W rozprawie nie uczestniczył przedstawiciel PiS.
- Jest wyrok, my się od niego nie odwołujemy, bo nie uważamy, żeby należało prowadzić kampanię wyborczą w sądach, nawet wtedy, kiedy rzeczy są zupełnie ewidentne, nie wytaczamy procesów - mówił dziś Kaczyński. Jego zdaniem, "ten typ swego rodzaju jurydyzacji naszego życia publicznego jest fatalny". - Ciągle procesy, ciągle prokuratury. Chcemy z tym skończyć - dodał. Dziennikarze nie wiedzieli, że sprostowanie było już wyemitowane i dopytywali Kaczyńskiego, kiedy wykona wyrok. Odparł, że "w najbliższych dniach". - Muszę zgromadzić odpowiednią sumę - wyjaśnił.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL