fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Rytmy nieskończoności

Już po raz trzeci L LO im. Ruy Barbosa na Pradze organizuje Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego.
– W ten sposób chcemy promować uzdolnionych poetycko uczniów z całej Polski – mówi Wiesław Włodarski, dyrektor praskiego liceum.
Do 29 listopada uczniowie mogą przesyłać trzy swoje wiersze do szkoły przy ul. Burdzińskiego 4 w Warszawie (w zaklejonej kopercie, nie mogą one być podpisane danymi autora, tylko oznaczone godłem). Do organizatorów trafiły już m.in. utwory poetyckie uczniów szkół polskich z Czech, Rosji i Białorusi. W styczniu jury wytypuje laureatów, nagrody zostaną wręczone na kwietniowej gali, w Liceum im. Ruy Barbosa. W komisji konkursowej zasiądzie m.in. o. Wacław Oszajca, jezuita, poeta i publicysta, Zbigniew Łapiński, pianista i kompozytor, który pracował z Kaczmarskim, dr Krzysztof Gajda, pracownik naukowy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor pracy doktorskiej o twórczości Kaczmarskiego. Nagrodzone wiersze zostaną opublikowane w antologii.
W przednim roku jury oceniło ok. 800 utworów poetyckich. Więcej informacji o konkursie www.rytmynieskonczoności.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA