fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Mistrzyni historii opowiadanych piosenką

Stanisława Celińska
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Stanisława Celińska, jedna z najbardziej wszechstronnych i niezwykłych polskich aktorek, będzie gwiazdą przeglądu Entreé Sztuki Niegłupiej.
Debiutowała w 1968 r. u boku Tadeusza Łomnickiego w Teatrze Współczesnym. W ostatnich latach jest filarem zespołu Krzysztofa Warlikowskiego. Ale podczas koncertu w Teatrze Na Wyspie zaprezentuje swoje muzyczne oblicze, mocny, głęboki głos oraz talent do interpretowania tekstów i opowiadania krótkich historii zawartych w piosenkach.
Jej muzyczna przygoda sięga czasów studenckich.
– Na pierwszym roku założyliśmy z Piotrem Loretzem kabaret Coś – wspomina. – Na czwartym przygotowaliśmy spektakl ze starofrancuskich ballad. Kilka zostało zarejestrowanych i wyemitowanych w TV. Po tym dostałam propozycję zaśpiewania na zmianę ze Stenią Kozłowską piosenki „Ptakom podobni" w Opolu w 1969 r.
Podczas niedzielnego koncertu w Łazienkach usłyszymy obszerne fragmenty muzycznego spektaklu „Domofon, czyli śpiewniczek Stanisławy C." według scenariusza i w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Znalazły się w nim m.in. teksty Osieckiej, Kofty, Wołka, Okudżawy, Gałczyńskiego i Brechta. Aktorce akompaniować będą Tadeusz Chechak, Wiesław Wysocki oraz Adam Zemła.
Entrée Sztuki Niegłupiej, wyk. Stanisława Celińska, Łazienki Królewskie – Teatr Na Wyspie, bilety: 27 zł, rezerwacje: www.eventim.pl, niedziela (4.09), godz. 20
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA