fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pomieszczenia zajęte na świadczenia zdrowotne

Dzierżawię pomieszczenie w budynku gimnazjum publicznego. Prowadzę w nim prywatną praktykę lekarską – gabinet stomatologiczny. Leczę w nim m.in. uczniów szkoły. Czy od pomieszczenia tego podatek powinienem płacić ja, czy szkoła? Jaka stawka podatku będzie właściwa?Obowiązek podatkowy – przy dzierżawie budynku, jego części lub lokalu stanowiącego własność jednostki samorządu terytorialnego albo Skarbu Państwa – spoczywa na posiadaczu. Umowa zapewne zawarta była z dyrektorem gimnazjum, który ma nieruchomość w trwałym zarządzie. Taka umowa traktowana jest jako zawarta z właścicielem. Przenosi więc obowiązek podatkowy na osobę prowadzącą praktykę lekarską.Zgodnie z art. 3 i 4 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (DzU nr 91, poz. 408 ze zm.) działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub przepisów odrębnych regulujących zasady ich wykonywania są dzia...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA