fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Odlot

Archiwum
Film pokazujący, jakie spustoszenia czyni wojna w młodych ludziach. Bohaterami opowieści zrealizowanej przez Yoava Shamira są Izraelczycy, którzy po odbyciu obowiązkowej trzyletniej służby wojskowej rozpoczynają normalne cywilne życie.
Wybranym państwo funduje wakacje, które mają ich przywrócić do normalnego życia. Są wysyłani do Indii i na Goa. Jednak nawet bajkowe scenerie nie pozwalają im cieszyć się chwilą w sposób właściwy ich równolatkom żyjącym z dala od zbrojnych konfliktów.
W cywilu nadal nie zwracają się do siebie po imieniu, ale według numeru jakim byli oznakowani w armii. Chcą tak dalece uciec od rzeczywistości, że pobyt zamieniają w niekończący się ciąg imprez. Zażywają LSD, kokainę, palą marihuanę. Pod wpływem narkotyków niektórzy popadają w stupor i nie odzywają się całymi dniami, ale większość przeżywa stany maniakalno-depresyjne. Zamiast „peace and love" często pojawia się agresja i niemożność zapanowania nad swoimi zachowaniami. – Lubią imprezy, śpią do późna.
Są hałaśliwi i nielubiani przez inne nacje za swoje zachowanie – oceniają młodych Izraelczyków miejscowi. Zjawisko przybiera zastraszającą skalę – w ostatnich latach prawie dwa tysiące młodych ludzi powracających z tych terapeutycznych w zamyśle wakacji potrzebowało pomocy fachowców od uzależnień. Fenomen ten nazwano „odlotem".
10.45 | TVP Kultura | NIEDZIELA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA