fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Róże dla związkowców od Ryanair

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Największy europejski tani przewoźnik wysłał portugalskim związkowcom z linii TAP bukiet róż w podziękowaniu za zapowiedź strajku w okresie wakacji
- Ryanair zaczyna kochać portugalski Krajowy Związek Zawodowy Personelu Lotnictwa Cywilnego (SNPVAC), który w samym środku sezonu wprowadza takie zamieszanie – napisał irlandzki przewoźnik w oświadczeniu.
Aby okazać wdzięczność wobec portugalskich związkowców Ryanair posłał im bukiet składający się z dziesięciu róż. Każda z nich reprezentuje jeden dzień strajku, które zapowiedział personel lotniczy TAP domagając się podwyżek.
18, 19, 20, 25 i 26 czerwca, a także co siedem dni, począwszy od 1 lipca, pracownicy lotnisk i personelu pokładowego planują prowadzenie akcji strajkowej.
Jak poinformował w środę Ricardo Andrade z kierownictwa SNPVAC, strajk będzie formą protestu przeciwko decyzji zarządu TAP, który postanowił zmniejszyć załogi samolotów o szefa personelu kabinowego.
Według związkowców osoba ta jest tymczasem niezwykle przydatna szczególnie w przypadku lotów trwających wiele godzin. Redukcja tego stanowiska może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo pasażerów podczas rejsu
Redukcja składu załóg samolotów linii TAP w ramach programu oszczędnościowego była zapowiadana przez dyrekcję przewoźnika od kilku miesięcy.
TAP jest głównym państwowym przewoźnikiem lotniczym Portugalii, w którym udziały posiada skarb państwa. W zawartym w maju memorandum o pomocy  UE i MFW w wysokości 78 mld euro dla Portugalii przewidziano, że firma znajdzie się w pierwszej grupie spółek przeznaczonych do prywatyzacji. Od 2009 roku TAP obsługuje bezpośrednie połączenie między Warszawą a Lizboną.
Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA