fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Hakerzy zaatakowali Lockheed Martin

Producent myśliwców i satelitów szpiegowskich Lockheed Martin padł ofiarą ataku hakerów w ubiegłą niedzielę, jednak poinformował o tym dopiero w miniony weekend.
Po wykryciu prób włamania koncern zaczął wymieniać  urządzenia generujące hasła uwierzytelniające pracowników w firmowym systemie bezpieczeństwa RSA (tzw. tokeny). Wymieniono ich 90 tys. Zdalny dostęp do systemów informatycznych Lockheeda został tymczasowo zamknięty. Koncern nie zdradził, czy hakerzy wykradli wrażliwe dane. „Wciąż mamy zaufanie do naszego zintegrowanego, wydajnego i wielopoziomowego systemu bezpieczeństwa informatycznego" – oświadczył koncern w komunikacie.
O błędach w systemie zabezpieczeń RSA informowano już w marcu. Po tym wymianę sprzętu rozpoczął amerykański producent broni Raytheon. Zdaniem analityków cytowanych przez „The New York Times" ofiarą ataków mogło paść więcej firm korzystających z tej technologii. RSA wykorzystuje większość największych koncernów z listy Fortune 500. Tokeny są też wykorzystywane przez Pentagon.
Cnet
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA