fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Gowin: Prezydent namawiany do rozpisania nowych wyborów?

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Do polityków tworzącej sie koalicji docierają pogłoski, jakoby prezydent Lech Kaczyński był namawiany do takich działań, które umożliwiłyby rozpisanie kolejnych wyborów - poinformował w TVN24 jeden z czołowych polityków PO, Jarosław Gowin. Szczypińska: Platforma przestraszyła się rządzenia.
Działania te miałyby polegać na tym, że prezydent Lech Kaczyński miałby nie zgodzić się na desygnowanie Donalda Tuska na premiera i wskazać swojego kandydata na to stanowisko. Tego typu działania mogłyby uniemożliwić uchwalenie budżetu w terminie konstytucyjnym i dałyby prawo głowie państwa do rozpisania kolejnych wyborów parlamentarnych. Jarosław Gowin wyraził jednak nadzieje, że prezydent nie "da posłuchu tym podszeptom".
Pytana o pogłoskę o istnieniu "frakcji wyborczej" w PiS posłanka Jolanta Szczypińska powiedziała jedynie, że Platforma najwyraźniej przestraszyła się rządzenia, a poseł Gowin objawił niewątpliwy talent do opowiadania bajek. Skrytykowała również utajnienie negocjacji koalicyjnych, przypominając, że Platforma domagała się jawnych ustaleń PiS-LPR-Samoobrona.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA