fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Chłodny głos, gorące serce

Rzeczpospolita
W cyklu „Jazz raz po raz” pierwszy raz w Polsce wystąpi Rebekka Bakken. Jej styl oscyluje pomiędzy popem a jazzem, co obecnie cieszy się popularnością w świecie dzięki takim wokalistkom jak Norah Jones czy Katie Melua
Rebekka Bakken wychowała się na wsi, a muzyki uczyła się w Oslo. W 1994 roku wyjechała do Nowego Jorku, gdzie miała okazję śpiewać w jazzowych klubach. Tam doceniono możliwości jej głosu i zdolność przystosowania się do różnorodnego repertuaru.
Dalszą karierę postanowiła jednak realizować w Europie. Zamieszkała w Wiedniu, gdzie znalazła spokojne miejsce do komponowania i śpiewania nastrojowych piosenek. Akompaniują jej zawsze znakomici jazzmeni.Dotychczas wydała trzy albumy: „The Art of How to Fall”, „Is That You?” i „I Keep My Cool”. – Rebekka Bakken otwiera nowe horyzonty sięgające od środkowego zachodu Ameryki aż po pełne magii skandynawskie krajobrazy – tak o norweskiej wokalistce napisał magazyn „Musikexpress”. Rzeczywiście, jej piosenki łączą chłodną, powściągliwą aurę skandynawskiej muzyki folkowej i gorące emocje, jakie wokalistka nosi w sercu. A że głos ma zmysłowy i nieprzeciętną urodę, jej koncerty cieszą się wielkim powodzeniem w całej Europie, zarówno w klubach, jak i w dużych salach koncertowych.
Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14, tel. 022 818 60 39, 27.10, godz. 20 Nieustannie pracuję nad tym, by muzyka jak najlepiej wyrażała moją osobowość. Zwykle najpierw szukam melodii, później piszę słowa. Inspirację czerpię ze wszystkiego, co mnie otacza. Ciągle ważne są najwcześniejsze doświadczenia, kiedy śpiewałam tradycyjne piosenki norweskie nasycone folklorem. Wiem, że w mojej muzyce je słychać. Od czterech lat mieszkam w środku Europy, w Wiedniu i współpracuję z różnymi muzykami: norweskimi, niemieckimi i austriackimi. Taka możliwość wyboru bardzo mi odpowiada. W Polsce zaśpiewam z niemieckim zespołem, a będą to przede wszystkim piosenki z mojego ostatniego albumu „I Keep My Cool” i z pewnością kilka nieznanych, które przygotowuję na nową płytę. Słyszałam, że w Polsce jest jedna z najlepszych publiczności na świecie. Chcę sama się o tym przekonać.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA