fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Akty prawne

Obowiązują od 19 października 2007

- ustawa z 19 września nowelizująca dwie ustawy: o podatku od towarów i usług oraz o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, zacznie obowiązywać 1 stycznia 2008 r., ale dzisiaj wchodzi w życie kilka jej przepisów (DzU nr 192, poz. 1382)
- Rada Ministrów wskazała wykaz niezbędnych przedsięwzięć związanych z Euro 2012. Są to cztery stadiony główne (Warszawa, Poznań, Gdańsk i Wrocław), dwa stadiony rezerwowe (Kraków i Chorzów), most pieszo-rowerowy na Wiśle i centrum handlowe w Warszawie (DzU nr 192, poz. 1385)
- rozporządzenie ministra finansów o przyznaniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tymczasowej akredytacji jako agencji płatniczej w zakresie uruchamiania środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji oraz Europejskiego Funduszu Rolniczego Rozwoju Obszarów Wiejskich (DzU nr 193, poz. 1396)
- z kolei rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi dotyczy warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (DzU nr 193, poz. 1393)
- w związku z przewidywanym natężeniem ruchu osobowego i pojazdów podczas wyborów, w dzień Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości Żandarmeria Wojskowa wesprze policję – zarządził prezes Rady Ministrów. Zarządzenie w tej sprawie weszło w życie 17 października (MP nr 74, poz. 800)
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA