fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Kopalnia Silesia ma nowy kombajn Bumechu

materiały prasowe
W kopalni Silesia, którą EPH kupił od Kompanii Węglowej, zaczyna się montaż pierwszego z dwóch kombajnów kupionych od firmy Bumech
Bumech zawarł z PG Silesia (spółka pracownicza, której inwestorem jest EPH) pod koniec 2010 r. umowę na sprzedaż dwóch wyremontowanych kombajnów. Wartośc kontraktu to 10,3 mln zł. Pierwsza z maszyn jest już w kopalni w Czechowicach Dziedzicach.
- PG Silesia przejęło od Bumechu kombajn chodnikowy wraz z kompletem urządzeń. roboty przygotowawcze będzie prowadziła firma BZUG – mówi Ales Gavlas, dyrektor ds, komunikacji w PG Silesia.
EPH szacuje, że w ciągu kilku lat zainwestuje w śląski zakład wydobywczy ok. 150 mln euro. Planuje, że po modernizacji kopalnia będzie wydobywać nawet 3 mln ton węgla rocznie. Zamontowanie w niej kombajnu chodnikowego jest o tyle ważne, że dzięki temu przygotowana zostanie tam nowa ściana wydobywcza (dotychczas udostępnione zakończyły już pracę).
Jiří Paštika, dyrektor generalny PG Silesia, ochrzcił kombajn symboliczną butelką szampana: „Pędź do przodu, pracuj dzielnie i sprawnie, nadaje ci imię Anna".
Na przekazanie kombajnu do kopalni przyjechał Jan Sechter, Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce. Prace związane z uruchomieniem kombajnu przebiegają zgodnie z harmonogramem robót i rozpoczną się 1 kwietnia 2011r.
– W niespełna cztery miesiące od przejęcia kopalni Silesia mamy pierwszy kombajn chodnikowy na miejscu, w komorze montażowej, gotowy do użycia. Kombajn od jutra rozpocznie prace. Uważam, ze to efekt wysiłku naszych pracowników, jak również
udanej współpracy z naszymi lokalnymi partnerami biznesowymi. Wszystko przebiega zgodnie z naszymi planami. Czekamy na drugi kombajn chodnikowy – powiedział Jiří Paštika.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA