fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Promocja zielonych technologii

Bloomberg
Ministerstwo środowiska wybrało 21 technologii, które chce promować zagranicą. Stawia na oczyszczalnie ścieków, energię ze słońca i słomy
Greenevo to tzw. akcelerator zielonych technologii. Projekt wymyślony przez ministerstwo środowiska polega na wyborze innowacyjnych, polskich technologii z dziedziny ochrony środowiska i produkcji odnawialnej energii i ich rozpropagowania za granicą. Wybrane firmy dostają wsparcie marketingowe, szkolenia i promocję za granicą. — Nie dajemy przedsiębiorcom pieniędzy, ale zabieramy je do samolotu rządowego, gdy wybieramy się w zagraniczne misje gospodarcze — tłumaczy minister środowiska Andrzej Kraszewski.
Wybór technologii to dopiero pierwszy krok, potem kapituła Greenevo wybiera laureatów którzy dostają największą promocję. —Cieszymy się, że jesteśmy zakwalifikowani, ale chcielibyśmy ten konkurs wygrać — dodaje Karol Zarajczyk,wiceprezes Pol-Mot Warfama.
Pol-Mot Warfama został wybrany do grupy firm, których technologie chce za granicą promować polski rząd. Linia technologiczna do brykietowania słomy Warfamy to jedna z najlepszych 21 technologii ekologicznych w tym roku - oceniła kapituła projektu Greenevo. — Linia LTBS produkowana przez naszą spółkę zależną dobrze sprzedaje się na rynku krajowym, wiążemy duże nadzieję z jej promocją zagranicą — mówi  Karol Zarajczyk.
Konkurs jest przeprowadzony drugi raz. W ubiegłym roku laureatami Greenevo zostało 13 firm. — Niektóre z nich są bardzo bliskie podpisania dużych kontraktów, m.in. z Chinami — powiedział minister Kraszewski.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA