fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Aktorka prowincjonalna

Rzeczpospolita
Ewę Szykulską zobaczymy jako gwiazdę prowincjonalnego teatru, która przeczuwając zbliżającą się śmierć, postanawia zrobić rachunek swojego życia. Jej nowy monodram-spowiedź „Zamarznięta” w Wytwórni wyreżyserował Paweł Sala.
Jak zapowiadają twórcy spektaklu, znany z teatru i filmu motyw dobiegającego kresu życia artysty rozliczającego się z przeszłością urzeknie widzów autentycznością i ironią.
Sama historia narodziła się w 2005 roku w Krakowie, kiedy reżyser, a zarazem autor scenariusza Paweł Sala przebywał na stypendium w Willi Decjusza. Usłyszał wówczas opowieść o prowincjonalnej aktorce, której zniknięcia nikt nie zauważył. Ciało znaleziono w jej własnym mieszkaniu wiele dni po śmierci. – Zacząłem drążyć sprawę, dowiadywać się, kim była aktorka, jak żyła na co dzień, chciałem poznać jej życie prywatne, zawodowe... – opowiada Sala.Autor wykorzystał też autentyczne przeżycia innej kobiety, splatając je razem. Powstała opowieść o świecie, w którym można znaleźć dobro mimo przeciwności losu i cieszyć się życiem. Nadwrażliwość artystki, sprowadzająca na nią wiele nieszczęść, jest także jej największym darem. To ona wprowadza ją na wyżyny sztuki. Dzięki niej staje się szczęśliwa i spełniona.
– W trakcie pisania sztuki przypomniała mi się Ewa Szykulska z filmu Anny Jadowskiej „Dotknij mnie” – dodaje Paweł Sala. – Ewa, która jednym smutnym spojrzeniem mówi wszystko i więcej nie musi dopowiadać. Wiedziałem, że to musi być ona. „Zmarznięta”. Monodram Pawła Sali, reż. Paweł Sala, wyk. Ewa Szykulska Teatr Wytwórnia, ul. Markowska 18, tel. 022 741 23 05, 19 – 21.10, godz. 20
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA