fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zarządzać wydatkami

Skarbiec liderem

Rzeczpospolita
Cezary Adamczyk
Skarbiec, Union Investment i ING to najlepsze towarzystwa funduszy inwestycyjnych
Na pierwszym miejscu w tegorocznym rankingu, przygotowanym przez „Rz” i firmę Analizy Online, znalazł się Skarbiec TFI. Na 150 możliwych do zdobycia punktów uzyskał 106,7. Jest to efekt nie tylko wysokiej noty za wyniki inwestycyjne, ale także za jakość usług.
Skarbiec zdetronizował dwukrotnego zwycięzcę naszych rankingów – Union Investment TFI, który zdobył 101,9 pkt. Najlepszą trójkę zamyka drugi przed rokiem ING TFI, lider w grupie funduszy obligacji.TFI oceniliśmy na podstawie zysków, jakie wypracowały ich fundusze „czyste”: akcyjne i obligacyjne. Uznaliśmy bowiem, że rezultaty funduszy mieszanych (zrównoważonych i stabilnego wzrostu) są w znacznej mierze pochodną wyników funduszy „czystych”.
Ale nie zyski decydowały o miejscu w rankingu. Braliśmy też pod uwagę stabilność osiąganych wyników, ponoszone ryzyko, jakość usług (metodologię podajemy na s. 11).
W tegorocznym rankingu wzięło udział 13 TFI (rok temu 10). Nie wzięliśmy pod uwagę tych, których funduszy nie mogliśmy ocenić, bo istnieją na rynku krócej niż pięć lat lub zmieniły w tym czasie politykę inwestycyjną.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA