fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Barometr cen - działki budowlane

Barometr cen - działki budowlane
Rzeczpospolita
Do wiosny 2012 r. grunty budowlane mogą potanieć o 1 – 2 proc. – wynika z barometru „Rz". Niektórzy z pośredników spodziewają się większego spadku cen – do 5 proc.
• Kupujący szukają tymczasem terenów tańszych, na przykład w rejonie Trójmiasta, za mniej niż 200 tys. zł. A większość ofert, zwłaszcza tych o bardziej korzystnej lokalizacji, znacznie przekracza ten próg cenowy.
• W niektórych rejonach kraju widać już wiosenne ożywienie na rynku działek. Terenami pod budownictwo interesują się zarówno inwestorzy indywidualni, jak i firmy deweloperskie. W ostatnich tygodniach wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego liczba zawartych transakcji.
Jak czytać barometr?
Agencje pośrednictwa (Akcespolska, Lexpol, Ober-Haus, Północ i WGN) z pięciu miast podają ceny metra kwadratowego uzbrojonej działki w dzielnicy domów jednorodzinnych, obowiązujące obecnie oraz prognozowane dla tych samych terenów za rok. Wyliczoną aktualną średnią cenę porównujemy z przeciętną przed rokiem i przewidywaną za rok, uzyskując rzeczywiste i prognozowane zmiany, wyrażone w procentach.
Ile za grunty budowlane: https://grafik.rp.pl/grafika2/648891
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA