fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Tomasz Augustyniak Designerem Roku 2010

Tomasz Augustyniak
materiały prasowe
Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał swoją doroczną nagrodę twórcy mebli z Poznania
170 projektów wdrożonych do produkcji to wielki sukces. Choć Tomasz Augustyniak nie prowadzi własnego studia, na brak ofert od renomowanych meblarskich firm nie narzeka. – Wolę pracować nad projektem samodzielnie – mówi – a innych angażować ewentualnie do rozwiązywania konkretnych problemów.
Na wystawie w IWP w Warszawie Tomasz Augustyniak przypomina swoje najciekawsze prace powstałe po 2002 roku.
Największą furorę ostatnio zrobił innowacyjny komplet mebli sensorycznych Mee dla dzieci (wyprodukowanych prze firmę Meble Vox). Projektant pracował nad nimi, korzystając z interdyscyplinarnych badań. Skonstruował kolorowe, proste szafy, półki, łóżeczka, przypominające duże zabawki. Stymulują rozwój dziecka, bo działają na wszystkie zmysły. Projektant, ojciec pięciu synów, korzystał zapewne też z własnych rodzicielskich doświadczeń.
Jego ikonicznym meblem jest zmysłowy czerwony szezlong Mono dla firmy Comforty, którego nowoczesność podkreśla metalowy walec w zagłówku, kojarzący się z okiem Cyklopa. Nie jest to tylko dekoracyjny element mebla, ale jednocześnie schowek na wałek.
Kto  myśli o urządzeniu miejsca pracy, zwróci na pewno uwagę na  ergonomiczne i eleganckie krzesła biurowe (producent PROFI) oraz zestaw mebli gabinetowych Tess (Mikomax) o jasnej kolorystyce i łagodnej geometrii o płynnych liniach. Nadają wnętrzu charakter profesjonalny, a zarazem przyjazny.
Projekty Augustyniaka, zarówno dla domu, jak i biura, wyróżnia wyobraźnia, prostota, funkcjonalność i wysoki standard. Tworząc meble na wskroś współczesne, projektant nie odrzuca doświadczeń przeszłości. Potrafi je twórczo wykorzystać i przeobrazić w nową formę. Przykładem tego jest  geometryczny, dwuczęściowy fotel Fado (Comforty) nawiązujący do stylu art deco i jego bardziej mobilna transformacja na kółkach – fotel May. Najnowszy projekt Augustyniaka to lekkie kolorowe stoliki Plum (Noti) z Corianu. Mają owalne blaty osadzone asymetrycznie na fantazyjnych nogach. Przywołują modne we współczesnym designie  lata 60., a równocześnie wyróżniają się autorskim pomysłem projektanta.
Wystawa czynna do 10 kwietnia
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA