fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poradniki

Kiedy sprzedawca musi oddać pieniądze

Kiedy sprzedawca powinien oddać pieniądze?
Zgodnie z art. 7 ust. 3 uonpk w razie odstąpienia od umowy strony zwracają sobie to, co świadczyły, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni. Także tu przepisy nie precyzują, od jakiego momentu należy liczyć te 14 dni. Wydaje się, że o ile w wypadku konsumenta chodzi o dzień wysłania oświadczenia, o tyle w wypadku sprzedawcy o dzień jego otrzymania w taki sposób, by mógł się z nim zapoznać. Innymi słowy, momentem skutecznego odstąpienia od umowy będzie chwila otrzymania przez przedsiębiorcę pisma od konsumenta.
Zobacz poradnik:
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA