fbTrack

Magistrowie/studenci

Stowarzyszenia wydziałów prawa

Na stronach internetowych można znaleźć nie tylko informacje dotyczące prawa poszczególnych państw. Powstają też portale wymiany myśli między wydziałami prawa.
European Law Faculties Association (ELFA) to stowarzyszenie zrzeszające blisko 200 wydziałów prawa z całego świata. Na swojej stronie internetowej stworzyło forum wymiany myśli o edukacji prawniczej. Ułatwia to m.in. dostępny tam (choć, niestety, nie w całości) "European Journal of Legal Education" (gdzie m.in. dyskutuje się o wpływie modelu bolońskiego na kształcenie prawników oraz europeizację i standaryzację nauczania prawa). Na stronie stowarzyszenia szczególnie interesująca jest zakładka Legal Education in Europe, a w szczególności wyszukiwarka ukryta pod Master Programmes, która pozwala znaleźć dowolne programy LL.M. prowadzone na wydziałach zrzeszonych w ELFA. Bogata jest lista linków, które prowadzą do stron związanych z edukacją prawniczą.
The Association of American Law Schools (AALS) to amerykański odpowiednik europejskiego stowarzyszenia. Wydaje ono drukowany (niestety płatny) katalog wszystkich nauczycieli prawa w USA wraz z ich krótkimi biogramami i specjalizacjami. Ciekawa jest zakładka Sections - są tam różne grupy badawcze (np. Law & Interpretation). Special Reports oferuje bezpłatne interesujące opracowania, np. o wykorzystywaniu do celów edukacyjnych materiałów chronionych prawem autorskim. Publikacja powstała przy wsparciu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL