fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Seksowne strażniczki miejskie w Chinach

Władze chińskiego miasta Chengdu, aby poprawiać swój wizerunek, będą zatrudniały w straży miejskiej tylko atrakcyjne kobiety
Płeć: żeńska. Wiek: 18 – 23 lata. Wzrost: powyżej 160 cm. Atrakcyjna i z dobrym charakterem. Takie kryteria muszą spełniać kandydatki na strażniczki miejskie w chińskim mieście Chengdu. Wyłącznie żeńskie zespoły mają pokazać „łagodną stronę miasta” i poprawić jego wizerunek. Chińscy stróże prawa do tej pory mieli bardzo złą reputację.
– Ich głównym zadaniem będzie dbanie o wizerunek, dlatego same też muszą być piękne – powiedział dyrektor ds. personalnych straży miejskiej. Kontrakty z kandydatkami zostaną zawarte na czas określony, czyli do ich 26. urodzin. Jak tłumaczą lokalne władze, spowodowane jest to troską o kandydatki. – Kiedy się zestarzeją, będą chciały wyjść za mąż i mieć dzieci, tak więc taka praca nie będzie im odpowiadać – podkreślił przedstawiciel straży.
Oprócz ładnej twarzy i długich nóg kandydatki muszą mieć dobry charakter i zdolności komunikacyjne. W Chinach niemal normą stało się ocenianie kobiet pod kątem ich wyglądu. Na przykład urzędniczki państwowe w Hunan musiały mieć symetryczne piersi. Niektóre firmy w ogłoszeniach rekrutacyjnych na stanowisko sekretarki zamieszczają zaś preferowane wymiary kandydatki.
Ponieważ chińskie prawo pracy tylko ogólnie mówi o tym, że kandydaci powinni mieć równe szanse, a nie zakazuje uwzględniania kryteriów takich jak wygląd czy waga, prawnicy nie mają podstaw do wniesienia oskarżenia. Kobiety masowo poddają się więc operacjom plastycznym. W jednej z szanghajskich klinik wykonujących takie zabiegi aż połowa klientek zdecydowała się na nie ze względów zawodowych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA