fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

PlusLiga mężczyzn: Resovia gra ze Skrą Bełchatów

To będzie hit trzeciej rundy. W Rzeszowie Resovia zmierzy się ze Skrą Bełchatów (sobota, 14.45, Polsat Sport i TV 4). W rywalizacji dwóch najbogatszych polskich klubów trudno jednoznacznie wskazać faworyta
Na razie jednak więcej problemów ma trener Resovii Ljubomir Travica. Wciąż nie mogą grać kontuzjowani Tomasz Józefacki i kreowany na gwiazdę ligi Włoch Matej Cernić. Mistrz olimpijski z Pekinu, Amerykanin Ryan Millar choć już wychodzi na boisko, jest jeszcze daleki od normalnej formy. Travica twierdzi, że minie jeszcze sporo czasu, zanim Resovia zagra na miarę swych możliwości. I nie przesadza.
Skra ma mniej kłopotów. Mariusz Wlazły i Michał Winiarski nie narzekają już na problemy żołądkowe, na boisku zobaczymy też Daniela Plińskiego i Francuza Stephane'a Antigę, którzy polecieli do Włoch na konsultację do wybitnego specjalisty od urazów barku. Obaj jednak dotrą do Rzeszowa na czas.
Sześciokrotni mistrzowie Polski mają na koncie dwa zwycięstwa, ale to drugie z Jastrzębskim Węglem w Bełchatowie nie przyszło im łatwo. Wygrali dopiero w tie-breaku.
Bilans Resovii jest znacznie gorszy. Najpierw stracony punkt w Wieluniu, później porażka w pięciosetowym meczu z Politechniką w Warszawie. Travica wie, że jego zespół ma słabe przyjęcie i w tej sytuacji wszystko zależy od snajpera wyborowego, jakim jest atakujący reprezentacji Niemiec Georg Grozer.
Pojedynek Grozera z Wlazłym może być ozdobą meczu w Rzeszowie. Wlazły powoli zapomina o nieudanych mistrzostwach świata, więc to spotkanie na pewno wyzwoli w nim dodatkowe pokłady energii. O Grozerze mówi się przecież, że to jeden z największych killerów współczesnej siatkówki. Za takiego do niedawna uchodził Polak.
Inny ważny mecz tej kolejki rozegrany zostanie w Kędzierzynie Koźlu, gdzie Zaksa spotka się z Politechniką. Pierwsza drużyna w tabeli zagra z trzecią. W Zaksie same sławy, na czele z Pawłem Zagumnym i Sebastianem Świderskim, w Politechnice młodzi, zdolni (Michał Kubiak, Zbigniew Bartman) wsparci doświadczonym Robertem Pryglem i Marcinem Nowakiem. Mimo wszystko zwycięstwo zespołu ze stolicy byłoby sensacją.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA