fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rząd w Tbilisi sprzedaje pocztę

Tbilisi
AFP
Iwona Trusewicz
Rząd w Tbilisi sprzedaje 100 proc. akcji narodowej firmy. Kupi ten, kto da najwyższą cenę. W ofercie jest też największy szpital w kraju
Jeśli chodzi o pocztę, w szranki mogą stawać firmy rodzime i zagraniczne. Termin zgłoszeń upływa z początkiem grudnia. Oferta jest atrakcyjna, bo inwestor będzie władał siecią kilkudziesięciu filii w całym kraju – obiektami o powierzchni ok. 100 tys. mkw. oraz 87 tys. mkw. działek. Kapitał zakładowy gruzińskiej poczty wynosi ok. 20 mln dol.
Poczta Gruzji jest właścicielem spółki Georgian International Express Mail Service, która działa na całym świecie (200 krajów) w sieci szybkich usług EMS. Sprzedaż poczty wpisuje się w prowadzony przez gruziński rząd program prywatyzacji. Na sprzedaż wystawiane są nie tylko państwowe przedsiębiorstwa, ale także obiekty użyteczności publicznej.
Tbilisi sprzedaje największy w kraju szpital. Cena startowa to 0,5 mln dol. Warunkiem kupna jest zobowiązanie się przez inwestora, że w ciągu trzech lat zainwestuje w modernizację obiektu ok. 3 mln euro.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA