fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Narodowy tylko dla piłkarzy

Architekt Wojciech Zabłocki na spotkaniu z olimpijczykami ogłosił wczoraj, że planowany Stadion Narodowy, budowany na Euro 2012, będzie wyposażony w bieżnię tartanową.
Ministerstwo Sportu zdementowało jednak rewelacje znanego architekta.
Według koncepcji Zabłockiego, który uczestniczył w obradach Polskiego Komitetu Olimpijskiego, obiekt będzie przystosowany nie tylko do rozgrywania meczów piłkarskich. Będzie można na nim organizować również zawody lekkoatletyczne. Służyć mają temu wysuwane na zewnątrz z dolnych trybun elementy, na których będzie można zamontować bieżnie.
Ruchome miałyby być również sama murawa i dach z teflonowego, półprzezroczystego materiału.
Tymczasem wcześniej Ministerstwo Sportu konsekwentnie odsyłało lekkoatletów domagających się wybudowania bieżni na narodowym z kwitkiem. Nie pomagały nawet apele siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej Ireny Szewińskiej. Sprawdziliśmy, czy informacje Wojciecha Zabłockiego są prawdziwe.
-Nie będzie bieżni na Stadionie Narodowym - wyjaśnia rzecznik resortu Marcin Roszkowski. -Decyzję w tej sprawie podjął pan premier i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nie mamy już czasu na kolejne zmiany planów.
Do listopada ministerstwo chce wybrać pracownię, która zaprojektuje Stadion Narodowy, a dziś ogłosi powołanie spółki odpowiedzialnej za jego budowę.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA